101301-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Drift av bostad med särskild service för vuxna enligt LSS 9 § 9
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift av bostad med särskild service för vuxna enligt LSS 9 § 9
BeskrivningUpphandlingen avser drift av bostad med särskild service för vuxna enligt lag om stöd och service till vissa funktionshindrade (1993:387) (LSS) 9 § 9 avseende nedan anbudsområden: 1. Vitnäsvägens boendeenhet. Verksamheten består av två gruppbostäder med vardera fyra lägenheter, totalt åtta platser. 2. Örbrinkens boendeenhet. Verksamheten består av två gruppbostäder med sex respektive fem lägenheter, totalt elva platser.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandling enligt 19 kap Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVitnäsvägens boendeenhet
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94048:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelÖrbrinkens boendeenhet
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94048:Lot:2