Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biogas Helsingborg.
Referensnummer: 427/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65210000 Gasdistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av biogas för uppvärmning till Helsingborgs stad och Helsingborgshem.
Avtalet gäller i ett (1) år efter avtalsstart och kan därefter förlängas med 1 + 1 + 1 år. Totalt fyra (4) år
Avtalsstart är planerad till 1.5.2017.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09120000 Gasformiga bränslen, 09123000 Naturgas, 65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster, 65210000 Gasdistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen