101319-2022 - ResultatSverige-Borås: Industrimaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Directed Energy Deposition (DED)
Referensnummer: 21/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE is procuring a Directed Energy Deposition 3D Printer to be delivered to and installed in Sweden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42610000 Verktygsmaskiner som drivs med laser och fleroperationsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen