Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter – Ingenjör A och K.
Referensnummer: 32/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för tekniska konsulter inom genren ”Ingenjör A- och K”. Upphandlingen genomförs för Piteå och Älvsbyns kommuners, med tillhörande organisationers räkning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen