See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlyftar besiktning
Beskrivning: Upphandlingen avser besiktning av personlyftar inom exempelvis vård och omsorg, skola och simhall. Specifikt köp med möjlighet till avtal i totalt sex år. Avtalsperioden är två år, med eventuell avtalsförlängning av fyrtioåtta (48) månader. Uppdraget avser enbart årlig besiktning.
Intern identifierare: Dnr 2023-319
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000