2. Förfarande
Förfarande
Titel: Örjanskolan om- och tillbyggnad
Beskrivning: Om- och tillbyggnad av Örjanskolan. Entreprenadform utförandeentreprenad. Kontrakt i utökad samverkan i form partnering.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92257:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45210000 Byggnadsanläggning, 45000000 Anläggningsarbete