101457-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Skärholmen: Fritids-, kultur- och sporttjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fritidsverksamhet i Skärholmen
Referensnummer: 2.2.2./888-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift av fritidsverksamhet för barn och unga i Skärholmens stadsdelsnämndsområde, i stadsdelarna Bredäng, Sätra, Skärholmen och Vårberg.
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör som driver fritidsverksamheten för barn och unga i Skärholmen med hög kvalitet till den av nämnden fastslagna ersättningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen