Denna upphandling omfattar drift av Svenska Bostäders affärscentrum Vällingby Centrum.
Vällingby Centrum omfattar ca 75000 m2 kommersiella lokaler.
Åtagandet omfattar bland annat:
— Drift av byggnader och installationer samt viss utrustning på tomtmark,
— Felavhjälpande underhåll under normal arbetstid.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 70332000 Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål, 70332200 Förvaltning av affärsfastigheter, 77314000 Markskötsel, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen