II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Huge har behov av en erfaren projektledare/samordnare att för Huges räkning företräda Huge under utbyggnaden av ett öppet nät med en avtalad ny kabeloperatör i Huges 8141 st. lägenheter och 312 st. kontors och affärslokaler. I uppdraget ingår bland annat: att företräda Huge på projektmöten med leverantören, kvalitetssäkra och besiktiga installationer i lägenheter, lokaler och korskopplingsrum samt markarbeten.