101529-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Exponeringsprodukter,skyltar, underhåll samt vepor 2022
Referensnummer: GNU 2021/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar, Exponeringsprodukter, skyltar, underhåll samt vepor för Borlänge,Hedemora, Ludvika, Avesta Säter och Falu kommun samt de kommunala bolagen, AB Stora Tunabyggen, Kopparstaden AB, WessmanBarken Vatten & Återvinning AB (WBAB), Västerbergslagens utbildningsförbund (VBU) och Västerbergslagens Kraft AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Prislista Grupp 1- Exponeringsprodukter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22459100 Reklamdekaler och -klistermärken, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 35821000 Flaggor, 39174000 Butiksskyltar, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet delas upp i två grupper. En grupp för Exponeringsprodukter där rangordnat avtal tecknas med två leverantörer. Den andra gruppen avser Skyltar, underhåll samt vepor där tre områden kommer kunna offereras. Avtal tecknas för varje område.
Grupp 2 Skyltar, underhåll samt vepor (område 1)
Del nr: 2
Grupp 2 Skyltar, underhåll samt vepor (område 2)
Del nr: 3
Grupp 2 Skyltar, underhåll samt vepor (område 3)
Del nr: 4