101533-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elrevisionsbesiktningar 2018
Referensnummer: 2017-00565
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser revisionsbesiktningar av el-anläggningar i skolor samt egenkontroll/säkerhetskontroll av el-anläggningar i förskolor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen