101544-2025 - Planering
Sverige – Medicinsk utrustning – RFI avseende röntgendiffraktionsutrustning, Region Örebro län
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI avseende röntgendiffraktionsutrustning, Region Örebro län
BeskrivningRegion Örebro län skickar denna RFI för att samla in information inför en kommande upphandling av en röntgendiffraktionsutrustning till verksamhetsområde arbets- och miljömedicin. Vi önskar ta reda på vilka leverantörer som har ett intresse av denna upphandling, samt ta del av vad ni har att erbjuda.
Intern identifierareMT 2025-0017
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)