Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjurssanering
Referensnummer: KS/ 2022:00749
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrka Kommun har för avsikt att teckna ramavtal Skadedjurssanering med en (1) leverantörer.
Inköp på avtalet omfattar Beställarens, ägda fastigheter/inhyrda fastigheter, förrådsbyggnader, garage och liknande byggnader samt bekämpning utomhus av skadedjur på fastigheter, tomt och parkmark, samt lekplatser, skolgårdar, vattenverk och liknande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90920000 Sanering av anläggningar, 90921000 Desinficering och utrotning, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter, 90923000 Desinfestation av råttor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen