101592-2020 - ÄndringSverige-Uppsala: Handdatorer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handdatorer för fältinventering
Referensnummer: SLU ua 2020.2.4.4-174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30213500 Handdatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av totalt 57 stycken bärbara handdatorer för inmatning och lagring av fältdata till Riksskogstaxeringens fältverksamhet.