2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sunnanå Idrottshall
Beskrivning: Sunnanå Idrottshall. Totalentreprenad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212225 Byggnation av sporthall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82097:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten