101630-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Finans- och försäkringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster - koncernkontosystem, löneutbetalning, betalningsförmedling och betalkort
Referensnummer: LS 2017-1113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser banktjänster till Stockholms läns landstings förvaltningar och bolag (SLL), samt även till TioHundra AB avseende löneutbetalning och Stockholms Donationsfonder.
Upphandlingen avser fyra områden; koncernkontosystem, betalningsförmedling, löneutbetalning och betalkort, och anbud ska lämnas på samtliga dessa fyra.