Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Närakut
Referensnummer: DNRGS170437
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85111000 Sjukhustjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att driva och bemanna befintlig Närakut i Kungsbacka med öppettid 7-24 årets alla dagar i enlighet med kravspecifikationen och övriga villkor i detta förfrågningsunderlag.
Närakuten skall erbjuda ett gott kvalitativt och kostnadseffektivt omhändertagande av patienter med begränsat behov av kontinuitet i kontakten med vården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen