10165-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Installation av telekommunikationsutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och Support av förstärkningsutrustning för Rakel inom Kriminalvården.
Referensnummer: 2016-28954
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Rikstäckande ramavtal avseende Service och Support av förstärkningsutrustning för Rakel inom Kriminalvården.
Med denna anbudsinbjudan inbjuder Kriminalvården intresserade leverantörer att lämna anbud avseende Service- och Supporttjänster för myndighetens installerade förstärkningsutrustning för Rakeltäckning enligt de förutsättningar som anges i detta förfrågningsunderlag med tillhörande bilagor.
Ramavtalets omfattning avser service, drift och underhåll samt mindre installationer. De tjänster och varor som ingår i ramavtalet ska uppfylla angivna krav. Leverantören ansvarar för att avtalad kvalitet utmärker samtliga tillhandahållna tjänster under avtalsperioden.
Mer information om förteckning av anläggningar, organisation och befintlig utrustning samt beskrivning av efterfrågade tjänster, se förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning, 50333000 Underhåll av radiokommunikationsutrustning, 50334400 Underhåll av kommunikationssystem, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Information om upphandlingen:
Beskrivning av upphandling:
Mer information om förteckning av anläggningar, organisation och befintlig utrustning samt beskrivning av efterfrågade tjänster, se följande:
Bilaga 2 – Teknisk kravspecifikation,
Bilaga 3 – Anläggningar inom Kriminalvården,
Bilaga 6 – Kriminalvårdens organisation,
Bilaga 7 – Befintliga utrustningar.