101677-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Hisservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHisservice
BeskrivningSvedala Exploaterings AB upphandlar driftentreprenad och service för hissar. Entreprenaden omfattar ett ramavtal med service, löpande underhåll, jour och reparationer för Svedalahem, Svedab och Svedala kommun.
Intern identifierare24/16
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000