10168-2019 - ResultatSverige-Mora: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Efterannons - "Service och reparation av kyl och frys" - Orsa, Älvdalen, Vansbro kommuner
Referensnummer: MK UH 2018/00094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar service, underhåll och reparationer av kyl- och frysanläggningar i avropsberättigade kommuners storkök. Uppdraget omfattar utrustning och dess tillbehör som finns i bilagan "maskinförteckning".
Utrustningen är av varierad fabrikat och ålder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 50883000 Reparation och underhåll av cateringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud kan lämnas på en, flera eller alla anbudsområden. Anbud kan lämnas för en, flera eller alla kommuner.
Kyl - och frysanläggningar i storkök - Förebyggande underhåll och felavhjälpande
1 Orsa kommun
2 Älvdalens kommun
3 Vansbro kommun