101776-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompetensförsörjning.
Referensnummer: Dnr 2.7-32196/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att leverantören på begäran av Socialstyrelsen tillhandahåller konsulter, administration, m.m.
Upphandlingen består av 2 ramavtalsområden, vilka innehåller nedanstående kompetensområden:
Ramavtalsområde 1:
— Vetenskapliga experter.
Ramavtalsområde 2:
— Hälsoekonomi,
— Kontors- och fastighetstjänster,
— Projektstöd och ledning,
— Webbutveckling,
— IT.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79996000 Företagsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen består av två ramavtalsområden, vilka innehåller nedanstående kompetensområden: