101797-2023 - ÄndringSverige-Trosa: Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift- och anläggningsentreprenad VA
Referensnummer: TSN 2022/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande drift och underhåll av Trosa kommuns VA-anläggningar med tillkommande anläggningsentreprenader.