102015-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Trelleborg: Golvvårdsmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städmaskiner
Referensnummer: KS 2020/170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39713400 Golvvårdsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun avser upphandla städmaskiner till sina verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39713410 Skurmaskiner, 39713430 Dammsugare, 42995000 Diverse rengöringsmaskiner, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen