102022-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster
Referensnummer: RS/200615
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland ska upphandla ramavtal för hantverkartjänster inom följande fackområden:
— Byggservice
— Styr
— Mark
— Tak- och plåtarbeten
— Måleri
— Golv- och mattanläggning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggservice - Centrala
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggservice - Östra
Del nr: 2
Byggservice - Västra
Del nr: 3
Byggservice - Norra
Del nr: 4
Styr - Centrala
Del nr: 5
Styr - Östra
Del nr: 6
Styr - Västra
Del nr: 7
Styr - Norra
Del nr: 8
Mark - Centrala
Del nr: 9
Mark - Östra
Del nr: 10
Mark - Västra
Del nr: 11
Mark - Norra
Del nr: 12
Tak och plåt - Centrala
Del nr: 13
Tak och plåt - Östra
Del nr: 14
Tak och plåt - Västra
Del nr: 15
Tak och plåt - Norra
Del nr: 16
Måleri - Centrala
Del nr: 17
Måleri - Östra
Del nr: 18
Måleri - Västra
Del nr: 19
Måleri - Norra
Del nr: 20
Golv- och mattläggning - Centrala
Del nr: 21
Golv- och mattläggning - Östra
Del nr: 22
Golv- och mattläggning - Västra
Del nr: 23
Golv- och mattläggning - Norra
Del nr: 24