102051-2020 - ResultatSverige-Oxelösund: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning Sjuksköterskor
Referensnummer: Ink.2019.19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande bemanningstjänster av sjuksköterskor. Kommunen har för avsikt att teckna rangordnat ramavtal med tre (3) leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85141220 Rådgivning tillhandahållen av sjuksköterskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen