102058-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Järnvägsingenjörstjänster – Teknisk specialist signalteknik järnväg, en (1) resurskonsult
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk specialist signalteknik järnväg, en (1) resurskonsult
BeskrivningTrafikverket söker en (1) resurskonsult inom signalteknik där omfattningen är 80-100% av en heltidstjänst. Konsulten ska verka som beställarstöd och medverka i funktionsutredningar, järnvägsutredning, järnvägsplan, system- och bygg-handling samt byggnation fram till förvaltningshandling.
Intern identifierareKOM-420104
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTeknisk specialist signalteknik järnväg, en (1) resurskonsult