102079-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Inkontinensmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInkontinensmaterial
BeskrivningDenna upphandling ska tillgodose det löpande behovet av inkontinensmaterial för Umeå kommun och övriga avropsberättigade.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80741:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141621 Inkontinensset, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33199000 Sjukvårdskläder