102107-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten – Anläggningsentreprenad Tuna södra TK2024/05
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnläggningsentreprenad Tuna södra TK2024/05
BeskrivningAnläggande av infrastruktur för gator, VA, fjärrvärme, elnät och fiber i exploateringsområde "Tuna Södra" i Sandviken
Intern identifierareTK2024/05
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningAnläggande av infrastruktur för gator, VA, fjärrvärme, elnät och fiber i detaljplaneområde "Tuna Södra" i Sandviken
Intern identifierareAnläggningsentreprenad Tuna södra TK2024/05