102108-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – 2025 Lokalvård Älvsbyn, Arjeplog, Pajala och Vittangi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel2025 Lokalvård Älvsbyn, Arjeplog, Pajala och Vittangi
BeskrivningUpphandlingen avser avtal på lokalvård för leverans till Region Norrbotten och omfattar delområdena Älvsbyns hälsocentral och folktandvård, Arjeplog hälsocentral och folktandvård, Pajala hälsocentral samt Vittangi.
Intern identifierare25/76
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000