102126-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Renovering av byggnader – Upprustning och modernisering av Fittjabadet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpprustning och modernisering av Fittjabadet
BeskrivningUpphandlingen omfattar renovering av Fittja badhus samt en tillbyggnad
Intern identifierareTFN/2023:00386
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar renovering av Fittja badhus samt uppförande av tillbyggnad.
Intern identifierareUpprustning och modernisering av Fittjabadet