102129-2017 - ResultatSverige-Sundsvall: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolbusstransporter.
Referensnummer: UH-2016-133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Skoltransporter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Alnö-Ljustadalen skolområde
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Njurunda skolområde
Del nr: 2
Matfors-Stöde skolområde
Del nr: 3
Höglunda-Montessori skolområde
Del nr: 4
Bergsåker-Lidens skolområde
Del nr: 5