2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av systemstöd för Extemporetillverkning
Beskrivning: Upphandlingen och projektets syfte är att upphandla systemstöd för extemporetillverkning samt införa det på fyra stycken tillverkningsenheter i regionen. Införandet ska inkludera utbildning av personal som kommer arbeta med systemet. Anbudet och projektet ska även inkludera att skapa förutsättningar för att göra integrationer mot Millennium (elektroniskt & manuellt beställningsflöde).
Intern identifierare: RS 2024-00714
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000