102153-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Jord
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matjord och torvprodukter
Referensnummer: KSN-2021-02594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212400 Jord
II.1.4.
Kort beskrivning
leveranser av matjord och torvprodukter. Upphandlingen omfattar även upphämtning av specifikt utvalda jord i enlighet med beställarens behov. Avrop av matjord och torvprodukter kommer att ske succesivt under avtalstiden