Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Capsule Filling Machine
Referensnummer: 19/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE AB is in the progress of investing in a capsule filler for powder and liquids with an 100 % in-line weight check system. This system will be used for both technical development and manufacturing for clinical trials (GMP).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Capsule filling machine for medical use.