Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon – 1 st Tankbil till Bergslagens Räddningstjänst (BRT)
Referensnummer: Dnr: 2019/0040-114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34133110 Tankbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bergslagens Räddningstjänst (BRT) inbjuder Er härmed att lämna anbud på en (1) tankbil. Upphandlingen annonseras med hjälp av Kristinehamns kommun. För mer information se förfrågningsunderlag med bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114000 Specialfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen