102207-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Ramavtal Lokalvård 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Lokalvård 2024
BeskrivningUppdraget avser lokalvård (städning) av följande objekt: - trapphus, med tillhörande entréer, hissar och allmänna utrymmen (t.ex. tvättstugor) - huvud- och områdeskontor i Kungsängen - nytt områdeskontor i Skällsta - vissa utrymmen i vårdcentralen i Kungsängen.
Intern identifierareUBH-2024-MaIg-0879
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000