Västerås stad, äldrenämnden inbjuder härmed till anbudsgivning till "Upphandling funktioner för trygghetsskapande teknik för särskilda boenden".
Upphandling enligt underlag med bilagor.
Observera att Äldreboende och Servicehus har varsin "Bilaga kravspecifikation" .
Frågor kommer ej att besvaras under veckorna 28-32
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar 13 äldreboenden och servicehus. Köparen avser att teckna tre avtal (kontrakt) gällande funktionen trygghetsskapande teknik för äldreboenden och servicehus enligt nedan.
Delområde 1
Vedbo äldreboende
Hagalidsgårdens äldreboende
Skallbergets servicehus
Delområde 2
Fatburens äldreboende
Hökåsens äldreboende
Karlslunds äldreboende
Karlslunds servicehus
Hammarby äldreboende
Hammarby servicehus
Delområde 3
Herrgärdets servicehus
Mälarhems äldreboende
Södergårdens äldreboende
Tujagårdens äldreboende