102220-2022 - ÄndringSverige-Boden: Underkläder
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av BH
Referensnummer: FM2021-11754
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18310000 Underkläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har behov av BH till den personal och värnpliktiga som får utrustning tilldelad till sig. Upphandlingen avser tre stycken olika BH.