See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drunkningslarm till Nolhaga Parkbad
Beskrivning: Alingsås kommun bjuder in leverantörer att ansöka om att få delta i vår upphandling av drunkningslarm för Nolhaga Parkbad. Drunkningslarm ska initialt installeras i badets stora bassänger, Mjörn och Färgen. Som option önskas även möjlighet att installera systemet i övriga bassänger. Upphandlingen genomförs genom ett förhandlat förfarande där vi nu i steg 1 bjuder in leverantörer att kvalificera sig för att lämna anbud i upphandlingens steg 2.
Intern identifierare: 2024.198 KUN
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 43324100 Utrustning till simbassänger
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000