2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal lås, beslagning samt låssmedstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för låsprodukter, komponenter och låssmedstjänster till Region Sörmland. Avtalet omfattar leverans och installation av låssystem samt tillhörande produkter och komponenter, liksom service, underhåll och jourtjänster inom regionens tre driftområden. Syftet är att säkerställa tillgång till moderna, driftsäkra och säkra låslösningar för regionens fastigheter.
Intern identifierare: IN-IN25-0363
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000