2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal tvättstugeservice
Beskrivning: Denna upphandling sker med målsättning att teckna ramavtal för underhållsservice och reparation av tvättstugeutrustning samt byte/installation och omhändertagande av maskiner. Ramavtal kommer att tecknas med två (2) Entreprenörer. Entreprenörerna kommer att rangordnas, vilket innebär att avrop i första hand ska ske från entreprenör nr ett. För det fall entreprenör nr ett inte kan leverera tillfrågas nästa entreprenör enligt rangordning till dess leverans kan ske på angivna villkor.
Intern identifierare: FV-25/0008
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner, 51543400 Installation av tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000