102334-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kundundersökningar – Analys av kund beteende och butiks optimering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnalys av kund beteende och butiks optimering
BeskrivningSvenska spel har ett omfattande behov av avancerad analys av kund beteende och butiks optimering. Idag har Svenska Spel cirka 5 200 butiksombud (dagligvaruhandel, spel & tobak, servicebutiker). På dessa butiksombud behöver vi ständigt utveckla våra produkter och kringutrustning för att ständigt vara aktuella. För att få konkret feedback behöver Svenska Spel genomföra analyser av kundernas beteende och utveckla koncept framåt.
Intern identifierare2023-01518
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79342310 Kundundersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000