102356-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende.
Referensnummer: 16/160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun, Kommunen, inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal om stödboende.
Uppdraget avser drift av stödboende i. Driften omfattar boende, stödinsatser, vägledning, samhällsintroduktion och vid behov, integration i samhället för ungdomar i åldrarna 16-20 år. Kommunen efterfrågar stödboende i lägenhetsform, det vill säga att de unga ska ha en egen lägenhet enligt föreskrifterna i detta underlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85312300 Vägledning och rådgivning, 85312310 Vägledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen