Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsinformation om upphandlingar gällande geografiska informationssystem, geodata och fjärranalys
Referensnummer: NV-08781-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48326000 Kartprogramvara, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48461000 Programvara för analys eller forskning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att förhandsinformationen avser två kommande upphandlingar, se bifogad information.