2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI med anledning av pågående översyn av regionernas utrustningsbehov av flexibel endoskopi
Beskrivning: Region Sörmland och Region Västmanland har behov av att ta del av marknadens perspektiv och förutsättningar med anledning av en pågående översyn av regionernas utrustningsbehov av flexibel endoskopi. Med hjälp av marknaden så vill regionerna kartlägga vilka möjligheter och utveckling som sker inom området för tillgodoseende av framtida behov.
Intern identifierare: 20260210
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33160000 Operationsteknik