102424-2022 - PlaneringSverige-Lund: Social omsorg med inkvartering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Boende med stöd för vuxna
Referensnummer: 22/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Skånes Kommuner genomför upphandlingar gemensamt för 46 kommuner i Skåne, Halland och Kronoberg. Skånes Kommuner har för avsikt att genomföra en upphandling av boende med stöd för vuxna från 21 år.
Som en del av vårt analysarbete i upphandlingen så genomför vi en RFI (Request For Information). Syftet med denna RFI är att samla information om vilka olika varianter av verksamheter som finns på marknaden och hur den kommande upphandlingen ska kunna utformas.
Kontakt uppgifter
Efter genomförd RFI kan leverantörer som lämnat svar komma att kontaktas för ytterligare dialog. Vi ber er fylla i nedan kontaktuppgifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Deltagande i denna RFI är frivilligt. Deltagandet i RFI:n är inte en förutsättning för att kunna lämna anbud i den upphandling som planeras att genomföras. Ingen ekonomisk ersättning utgår vid deltagande i denna RFI.
Denna RFI avser inte stödboende för barn och unga 16-20 år.