102424-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eneby förskola, Kv Skolan 8 - Markentreprenad inkl. finplanering och yttre VA
Referensnummer: SPN 2022/1278
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Markentreprenad till ny modellförskola att utföra alla förekommande markarbeten inkl. finplanering och yttre VA.
Projektnr 6102
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Kontrakt
Omfattning:  Markentreprenad till ny Modellförskola att utföra alla förekommande markarbeten inkl Finplanering och yttre VA.
Mängd: Kontrakt tecknas med en entreprenör