102432-2023 - ResultatSverige-Södertälje: Reparation och underhåll av kylargrupper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1158 Service och underhåll av kylanläggningar
Referensnummer: TI 2022-1158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Service och underhåll av kylanläggningar, värmepumpar samt kylrum och
frysrum samt större restaurang-kyl och -frys för storkök där det inte idag finns garanti kvar att utnyttja.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen