Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsförfrågan, upphandling av ekonomitjänster
Referensnummer: 22/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79211110 Lönehantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ekonomitjänster och lönetjänster till Örkelljunga kommun som löpande ska erhållas samt till viss del successivt beställas utefter behov under avtalsperiod med start 2022-09-01. Örkelljunga kommun uppskattar det årliga behovet av ekonomiska tjänster till 5 600 timmar och lönetjänster till 2 800 timmar. Eftersom avtalet kommer att löpa fr.o.m. 2022-09-01, är uppskattat behov 2 800 timmar under 2022.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79211000 Redovisning, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen