2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av SOL-boende Hov
Beskrivning: Nybyggnation av SOL-boende med 36 lägenheter, gemensamhetsutrymmen samt personalutrymmen på Vintervägen i Växjö.
Intern identifierare: 2025-00587
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000